БалканДописници Свет

Во Албанија почна новата учебна година

За повеќе од 480.000 основци и средношколци во Албанија денеска почна новата 2021/2022 учебна година. За првпат во ученичка клупа седнаа околу 30.000 првачиња.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close