БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Во Албанија почна задолжителната вакцинација на универзитетските професори и студентите

Врз основа на одлуката на Комитетот на експерти денеска почна задолжителната вакцинација против Ковид-19 за студенти и професори на сите универзитети во Албанија, јави дописничката на МИА од Тирана.

Back to top button
Close
Close