БалканДописници Свет

Во Албанија нема зголемување на цената на струјата за домаќинствата и малите бизниси

Албанскиот вицепремиер Арбен Ахметај, по денешната владина седница, за медиумите изјави дека меѓу другите одлуки е и онаа со која нема зголемување на цената на електричната енергија за домаќинствата и малите бизниси.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close