БалканДописници Свет

Во Албанија годинава 91 случај со ХИВ/СИДА, меѓу нив и дете

Во Албанија годинава регистрирани се 91 случај со ХИВ/СИДА. Половина од нив се на возраст од 25 до 45 години додека осуммина се под 25-годишна возраст.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close