Европа

Во акција на Европол против перење пари уапсени над 1.800 лица

Меѓународна операција насочена кон шемите за перење пари кои таргетираат трети лица, доведе до апсење на 1.803 лица, соопшти денеска Европол.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close