ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Во Австрија приведени тројца турски државјани осомничени за шпионажа

Тројца турски државјани се приведени во Австрија под сомнение дека шпионирале австриски жители со турско потекло за турската разузнавачка служба МИТ, соопшти денеска Австриската канцеларија за заштита на државниот поредок и борба против тероризмот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close