ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Во Австрија за две недели спроведени 386.000 контроли за ковид мерките

Од воведувањето карантин за невакцинираните, пред две недели, австриската полиција изврши околу 386.000 контроли на епидемиолошките мерки, соопшти Министерството за внатрешни работи на Австрија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close