ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Во Австрија двојно повеќе молби за добивање азил

Од јануари до јуни во Австрија вкупно 31.050 луѓе поднеле барање за азил, а најголемиот број од нив се државјани на Авганистан, со 7.325 апликации

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close