0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Вооружен напад на Универзитетот во Хајделберг, напаѓачот убиен

Нападот, според првичните информации, се случил во една од предавалните на универзитетот, а во него, наводно, напаѓачот користел огнено оружје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close