СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Вооружен напад на пазар во Нигерија, најмалку 30 загинати

Вооружени напаѓачи убиле најмалку 30 луѓе во напад во сојузната држава Сокото во северна Нигерија, соопшти денеска кабинетот на гувернерот.

Back to top button
Close
Close