0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДМакедонија.СлајдерМИА ИстражуваОпштествоТема

Воннаставните активности во училиштата имаат голем удел во воспитната компонента за учениците

Во поголем број од тетовските училишта уште кога ќе влезете во ходниците се забележуваат впечатливо уредени креативни тематски катчиња. Налик на сценски постановки, овие изработки на учениците ја прикажуваат нивната креативност, но воедно го претставуваат позитивниот исход од обидите на наставниот кадар да направат воннаставни активности.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close