Дописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Волстрит џурнал: Русија испратила медицински персонал на границата со Украина

Како што пишува изданието, повикувајќи се на неименувани претставници на западни министерства за одбрана, тоа ја става Русија на беспрецедентно ниво на спремност недостигнато во досегашната акумулација на воена сила

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close