ЕвропаЕвропа.Портал

Володин: НАТО се обидува да ја окупира Украина

Претседателот на руската Државна дума, Вјачеслав Володин денеска оцени дека НАТО се обидува да ја окупира Украина и дека во тек се информативни подготовки за напредување на силите на украинска територија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close