Дописници МКДОпштински вести

Возило излетало од автопатот Градско-Неготино, има повредени лица

Возило излетало од автопатот Градско-Неготино, има повредени лица, ова се првичните информации кои за МИА ги потврдија од МВР.

Неготино, 31 јули 2022 (МИА) – Возило излетало од автопатот Градско-Неготино, има повредени лица, ова се првичните информации кои за МИА ги потврдија од МВР.

-Утрово околу 09.34 часот во СВР Велес е пријавено дека на автопатот А1, Градско-Неготино, во близина на бензинска пумпа, се случила сообраќајна несреќа во која патничко возило, со српски национални ознаки, излетало надвор од коловозот. Според првичната пријава, во несреќата има повредени лица кои се пренесени за укажување на лекарска помош. Полициски службеници се упатени на местото на несреќата, велат од МВР.

Посочија дека засега не можат да дадат повеќе детали за сообраќајката. свд/рп/

Таг
Back to top button
Close
Close