СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Воен експерт: Израел очекува 2.000 проектили дневно во евентуална војна со Хезболах

Израел не сака војна со либански Хезболах, но е подготвен да се соочи со околу 2.000 проектили дневно од вооружената група, доколку избие конфликт, изјави висок израелски воен претставник.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close