0_Web_Насловна-слајдерДописници СветСветСвет.Портал

Воена база во Мериленд затворена поради закана за бомба и евентуален оружен напад

База на военоморските сили на САД во Бетесда, Мериленд, е затворена поради примена анонимна закана за поставена експлозивна направа, и спроведување истрага за активен вооружен напаѓач, соопшти базата на Твитер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close