0_Македонија.ПорталОпштество

Водостојот на повеќе реки под просекот за август

Нивото на Вардар кај Јегуновце е намалено во однос на вчера и во однос на просекот за август, а е зголемено кај Железнички мост Скопје и кај Демир Капија. Зголемувања се измерени и кај Брегалница кај Штип и Струмица кај Сушево.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close