Дописници СветСвет

Водители на Фокс њуз го споредија Фаучи со Мусолини и Менгеле

Водителите на телевизијата Фокс њуз, Карлсон Такер и Лара Логан, во синоќешни емисии го споредија главниот инфектолог на САД, Ентони Фаучи, со диктатори од Втората светска војна.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close