0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

ВМРО-ДПМНЕ ќе го поддржи Предлог-законот за финансиска стабилност, но продолжува со активната блокада на Собранието

Пратеничката група на ВМРО–ДПМНЕ ќе го поддржи дополнетиот Предлог-закон за финансиска стабилност, по кој и на денешното продолжение на 71. пленарна седница дискутираат пратениците. Сепак, најавија дека продолжуваат со активната блокада на Собранието и бараат брзи предвремени парламентарни избори за излез, како што нагласија, од економската и финансиска криза невидена од осамостојувањето на државата досега.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close