Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Со покачувањето на цената на струјата, за 700 денари поголеми сметки месечно

Во време кога Мицкоски е директор на ЕЛЕМ и советник во владата, цената на струјата се намалува за 0.5%, додека во време на СДСМ се зголемува за 32%.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close