Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се фали што Македонија е во црвена зона по корупција,

Колку се очајни во СДСМ говори фактот што се радуваат на последната листа на Транспаренси во која повторно сме меѓу најкорумпираните држави во Европа, во црвената зона со висока корупција со уште осум земји како Косово, Етиопија, Колумбија, Мароко, Танзанија и Виетнам. За хибридниот режим на СДСМ е успех и без срам се фалат со тоа дека овој поразителен резултат бил најдобар во време на нивното владеење, а не кажуваат дека Македонија на оваа листа била рангирана далеку подобро на 62-ро или 64-то место.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close