Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ предлага да нема техничка влада пред избори

Предлогот законот за парламентарни избори кој го предлага ВМРО-ДПМНЕ, се однесува на бришење на девет точки од постоечкиот Законот кои што се однесуваат на техничка влада, со таа промена ќе се врати моделот на функционирање на парламентарни изброи или предвремени парламентарни избори пред 2016 година, истакна денеска на прес-конференција портпаролот на најголемата опозициска партија Димче Арсовски прашан за коментар за нивниот став бидејќи СДСМ се согласуваат за една изборна единица меѓутоа не и за измени на Законот за влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close