Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Поплавувањето во рудникот Суводол е резултат на неискуството, нестручност и непочитување на соодветната рударска документација

Хаваријата која се случи изминативе денови во РЕК Битола е вистинската слика за раководењето на СДСМ и ДУИ со енергетскиот систем во државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close