Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Поддршка за граѓаните кои протестираат за вистината за пожарот во Тетово

ВМРО-ДПМНЕ изразува поддршка за луѓето кои мирно протестираа во Тетово како реакција на отсуството на одговорност кај власта поради запалената модуларна болница во која на трагичен начин животот го загубија 14 луѓе.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close