0_Македонија.ПорталПолитички партии

ВМРО-ДПМНЕ најави поддршка за измените на Законот за земјоделство и рурален развој

И покрај сите дезинформации поврзани со Предлог на Закон за изменување и дополнување на Законот за земјоделство и рурален развој, по скратена постапка, Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова на Македонија“ и опозициските пратеници членови на Комисијата за земјоделство, шумарство и водостопанство цврсто застанаа со конкретна поддршка на предложеното законско решение.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close