Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: За пет дена бројката на заболени се зголеми за повеќе од четири илјади лица

И по две години корона пандемија Венко Филипче не успеа да го организира здравствениот систем. Резултат од неговата работа се повеќе од 8 илјади починати од корона. Со ова Македонија е на високо петто место на светската листа на починати од корона.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close