Политички партии

ВМРО –ДПМНЕ: ЕЛЕМ најавува поскапување на струјата, нов ценовен шок за осиромашените граѓани

Со власта на СДСМ и ДУИ на Македонија и се случува енергетска катастрофа, а на граѓаните огромно осиромашување. Само по основ на цената на струјата која ја достави ЕЛЕМ (ЕСМ) за периодот јули-декември 2022 година, која е за 17% повисока од  досегашната, се очекува нов сериозен ценовен шок за граѓаните и компаниите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close