0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

ВМРО-ДПМНЕ бара одговорност за несреќата во Тетово и обвинение за случајот

ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно побара морална одговорност и оставки за несреќата во модуларната болница во Тетово во која загинаа 14 лица.

Back to top button
Close
Close