Политички партии

ВМРО – ДПМНЕ:Одговорност мора да има за трaгедијата со автобусот на Беса Транс

Оваа трагедија однесе 45 млади животи заради низа на системски пропусти на институции. Најпрво Автобусот кој патувал немал извод за лиценца за меѓународоен транспорт. Автобусот на кобното патување користел туѓи документи и таблички, а патем не бил регистриран во ситемот на Царината.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close