СветСвет.Слајдер

Влчев: Образованието е темелот што треба да се постави за да се спротивставиме на лажните вести

Дигиталните знаења не се доволни, математиката не е доволна, читателот, слушателот, гледачот мора да биде општо образован, мора да има студирано историја, географија, биологија, хемија, филозофија, физика, да учи странски јазици, латинскиот е добар, но главно бугарски јазик и литература, да читаат книги, да продолжат да студираат на факултет, рече Влчев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close