0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталИзбраноМИА Истражува

Влез во ЕУ: Цели 65 години туркање граници

Четири земји во Западен Балкан се официјално кандидати за членство, но, дремат со години во собата за чекање на ЕУ: Северна Македонија (2005), Црна Гора (2010), Србија (2012), Албанија (2014)

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close