КултураКултура.ПорталКултура.СлајдерСцена

Влатко Стефановски награден со најголемото дискографско признание во Хрватска

Влатко Стефановски, македонскиот музички амбасадор и еден од најзначајните гитаристи и кантавтори во регионот, го доби најголемото дискографско признание во Хрватска - Multi-platinum award на Хрватското дискографско здружение.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close