0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Власта повикува на обединување, опозицијата бара предвремени избори

Парламентарното мнозинство е стабилно и засега брои 64 пратеници, а премиерот Димитар Ковачевски од Собранието ги повика сите општествени чинители да се исправат пред предизвикот на пресудните моменти за заокружување на државноста, преку полноправното зачленување во Европската Унија. Лидерот на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски, вчера пак, рече дека ВМРО-ДПМНЕ бара и работи на предвремени избори, порачувајќи дека нема да навлегува во тоа дали има или нема Владата мнозинство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close