0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерВидеоМакедонија.СлајдерПолитика

Владините приоритети ќе останат исти и по приклучувањето на Алтернатива

Целокупниот процес на одржување стабилност на централната власт во Северна Македонија и натаму ќе биде обезбедуван во духот на демократијата и заради стратешките цели на земјата, но и поради тоа што на граѓаните не им се потребни предвремени или вонредни парламентарни избори, туку стабилен период за остварување на приоритетите од владината програма, потенцирал премиерот Зоран Заев на средбата со лидери на партии од владината коалиција на која ги запознал со постигнатиот договор со Алтернатива со којшто се обезбеди стабилно мнозинство во Собранието и стабилна Влада со влезот на оваа партија во извршната власт.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close