0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидеоМакедонија.СлајдерПолитикаПолитички партии

Владината коалиција и парламентарното мнозинство се стабилни, тврди премиерот

Владината коалиција е стабилна. Нема опасност од губење на мнозинството во Парламентот, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close