Граѓански секторДописници МКД

Владиката Партениј сослужуваше на Литургија на гробот на Пресвета Богородица во Гетсиманија

На гробот на Пресвета Богородица во Гетсиманија, беше одржана Литургија на која игуменот на Бигорски манастир, епископ Антаниски г. Партениј, сослужуваше со Митрополитот г. Јоаким, игумен на нејзиниот сечесен Паметник во Гетсиманија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close