0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Влада: Се стопира изградбата на Прифатниот центар за странци во Бардовци, ќе се бара локација надвор од населено место

Владата на денешната седница донесе одлука за стопирање на изградбата на Прифатниот центар за странци во Бардовци и негово преместување на локација надвор од населено место.

Back to top button
Close
Close