0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Влада: Лага е изјавата на Мицкоски дека Владата платила за анкетата од „Брима“, бараме извинување

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вечерашното гостување на телевизијата Канал 5 изнесе целосно неточна информација дека анкетата на „Брима“, објавена денеска од страна на медиум, била платена од владини пари на јавен тендер, соопшти владината прес-служба.

Back to top button
Close
Close