0_Web_АктуелноМакедонија.СлајдерПолитика

Владата ќе расправа за стратегиите за здравство и за соработка со дијаспората

Владата на Република Северна Македонија денескаќе ја одржи редовната, 125-та седница на чиј дневен ред се повеќе точки, меѓу кои, и Предлог-законот за ратификација на Мултилатералната Конвенција за имплементација на мерките за спречување на ерозија на даночната основа и преместување на профитот кои се однесуваат на договорите за одбегнување на двојното оданочување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close