0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Владата ја донесе Стратегијата за здравство 2021-2030

- Заложбите за планирање треба да осмислат одржливи решенија на ниво на ЕУ со кои ќе се обезбеди доволен број на соодветно квалификувани здравствени работници со вистинските вештини потребни за давање на здравствената заштита на сите на кои им е потребна; и подобрување на здравствените системи и улогата на е-здравството, проценка на здравствената технологија и здравствените информатички системи, стои во соопштението на владината прес-служба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close