0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникотБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаМакедонија.Слајдер

Владата ја донесе Програмата на економски реформи 2022 – 2024 година

Владата на денешната осма седница ја донесе Програмата за економски реформи (ПЕР 2022 – 2024), во која се идентификувани клучните предизвици коишто треба да ја зајакнат конкурентноста  и растот на економијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close