0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Владата усвои насоки за координација и подготовка на процесот на скрининг

Владата, на денешната седница, во пресрет на почетокот на билатераниот скрининг со Европската Унија, што треба да започне на 7 ноември, на барање на Секретаријатот за европски прашања, усвои насоки за координација и подготовка на процесот на скрининг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close