0_Web_Избор на уредникотБизнисБизнис.ПорталЕкономијаОпштество

Владата обезбеди дополнителни количини електрична и топлинска енергија од АД ТЕ-ТО Скопје

Владата на денешната 133-та седница донесе одлука за преземање на мерка за обезбедување на дополнителни количини на електрична енергија во услови на постоење на кризна состојба во снабдувањето со електрична енергија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close