0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Владата на редовна седница ќе расправа по Предлог-одлуката за утврдување на стратешките приоритети

Предлог-одлуката за утврдување на стратешките приоритети на Владата на Република Северна Македонија во 2023 година, е на дневниот ред на денешната редовна 48-ма владина седница, на која ќе се разгледуваат и повеќе точки од програмата за работа и од интерес на граѓаните.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close