БалканДописници Свет

Владата на премиерот Рама утре ќе даде заклетва пред шефот на државата

Во претседателската резиденција утре во 10 часот владата на премирот Еди Рама, која парламентот ја изгласа денеска наутро, ќе даде заклетва пред шефот на државата Илир Мета.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close