ОпштествоПолитика

Владата има повеќе шанси да го заврши мандатот отколку да се оди на предвремени избори, смета претседателот Пендаровски

Ако ме прашувате да се кладам денес, јас мислам дека Владата има повеќе шанси да го заврши мандатот отколку да се оди на предвремени избори, кои наспроти последните Локални избори и тие резултати не е баш сосема сигурно дека некој може да направи чисто мнозинство или да прави влада која ќе зависи само од една партија, изјави претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close