0_Web_АктуелноБизнисЕкономијаМакедонија.СлајдерПолитика

Владата донесе одлука за покривање на трошоците на радиодифузерите за дигиталниот терестријален мултиплекс за 2021 година

Владата на денешната 118-та редовна седница донесе Одлука за исплата на средства на „А1 Македонија“ ДООЕЛ Скопје, како финансиска поддршка на приватниот сектор за ублажување на последиците предизвикани од кризата од Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close