0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерПолитика

Владата го утврди дополнетиот Предлог-буџет за 2022 година, се враќа на усвојување во Собранието

Владата на денешната седница ги утврди дополнувањата на Предлог-буџет на Република Северна Македонија за 2022 година, кои произлегоа од амандманската расправа во комисиите во Собранието.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close