0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Владата го задолжи МВР да ги зголеми платите на полициските службеници од септември

Владата на денешната 65-та седница го задолжи министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски да ги преземе сите потребни активности за реализација на покачувањето платите на вработените во МВР во висина од пет проценти, почнувајќи со платата од септември 2022 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close