0_Македонија.ПорталПолитика

Владата ги утврди измените на Законот за здравствена заштита за поквалитетни здравствени услуги за граѓаните

Владата на денешната седница, на предлог на Министерството за здравство го утврди текстот на Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за здравствената заштита по скратена постапка со кој се предвидени повеќе новини за поквалитетна здравствена услуга за граѓаните.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close